Bizi takip edin

Gündem

Yeğen Gülen için 22 yıla kadar hapis istemi

SFETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in yeğeni Selahaddin Gülen hakkında “silahlı terör örgütü yöneticiliği” suçundan 22 yıl 6 aya kadar hapis istemi ile iddianame hazırlandı.

Selahaddin Gülen, FETÖ’nün gizli yapılanmaları ile örgüt elebaşı Fetullah Gülen arasındaki irtibatı sağlıyordu. Selahaddin Gülen, Elebaşı Gülen’in sözde özel kalemi olan Cevdet Türkyolu’nun kayın biraderi. Ayrıca Gülen’in, örgütün ülke sorumluları ile de akrabalık bağı bulunuyor.

Elebaşı Gülen’in talimatı ve örgütün gizli yapılanmasının yardımıyla Türkiye’den yurtdışına kaçan Selahaddin Gülen’in izine MİT ulaşmıştı.

İtirafçı olmak istedi

Gülen, MİT operasyonuyla yurt dışında yakalanarak Türkiye’ye getirilmişti. Sorgusunda itirafçı olmak istediğini beyan eden Gülen örgütle ilgili önemli bilgiler verdi.

Gülen, 15 Temmuz ardından FETÖ elebaşını korku sardığını söyledi. Ve uzun süre kimseyle görüşmediğini anlattı:

“Amcamın yanına hiçbir ziyaretçi alınmadı”

“Darbe girişimi sonrasında amcamın yanına hiçbir ziyaretçi alınmadı. Eylül ayına kadar dışarıdan kimse yanına giremedi. Sonrasında güvenlik önlemleri en üst seviyeye çıkarıldı. Ayrıca kampın etrafına özel güvenlik elemanları yerleştirildi. Kampın her yerine gece görüşlü ve sensörlü kameralar yerleştirildi.” 

Gülen hakkında “silahlı terör örgütü yöneticiliği” suçundan 22 yıl 6 aya kadar hapis istemi ile iddianame hazırlandı. (AA)

Okumaya devam et
Yorum yazın

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X